Książki

Tylko mnie dotknij

Data wydania: 2018
Strony: 426
ISBN: 978-83-8019-920-0

Magda ma życie, o jakim marzą jej koleżanki, przystojnego męża, piękny dom i bogactwo. Z pozoru szczęśliwa, na zewnątrz radosna, w sercu skrywa ból i upokorzenia.  Za zamkniętymi drzwiami pięknej willi przeżywa upokorzenia i psychiczne tortury.  Marząc o czułym, delikatnym dotyku i nie wytrzymując mocnych uderzeń męża, pewnego dnia podejmuje decyzję, która wprawia wszystkich w osłupienie.

Powieść skłania do refleksji, do zatrzymania się i zastanowienia nad sensem życia. Zadaje pytanie dla kogo my właściwie żyjemy? Dla siebie czy dla innych?  Dlaczego tak bardzo obawiamy się opinii innych, skoro to nasze życie i mamy je tylko jedno, a nikt nie ma pojęcia, co zieje się w naszym wnętrzu i czego naprawdę pragniemy.

Szczęśliwe zakończenie napawa optymizmem, daje nadzieję, że nawet najgorszej sytuacji jest wyjście, trzeba mieć tylko odwagę żyć zgodnie z własnymi marzeniami i nie przejmować się tym, co powiedzą inni.

Kup książkę Recenzja

Homo Novus

Data wydania: 2015
Strony: 276
ISBN: 978-83-8019-052-8

Akcja powieści rozgrywa się w połowie XXI wieku. Społeczeństwo dzieli się na trzy grupy: patrycjuszy, popularów i klony. Klony są idealnymi kopiami dzieci bogaczy. Powstały z tych samych gamet oraz gamet anonimowych dawców. Żyją w tajnych ośrodkach dorastania, służąc jako bank organów zastępczych w razie choroby lub śmierci najbogatszej warstwy społeczeństwa, czyli patrycjuszy.

Patrycjusze kontrolują świat: media, banki i przemysł, tworzą prawo. Mieszkają w enklawach chronionych przez Gwardię Pokoju, utworzoną z przeznaczonych do likwidacji klonów. Eutanazja jest legalna, a po osiągnięciu maksimum wieku ustalonego przez prawo każdy udaje się do Domu Pożegnania.
Natalia, piękna pani doktor genetyki, stworzona przez swego ojca, profesora instytutu in vitro, zakochuje się w przystojnym doktorze historii Oskarze. Czy łączy ich coś więcej niż uczucie?

Kup książkę Recenzja

Podwójne życie Anny

Data wydania: 2009
Strony: 323
ISBN: 978-83-7611-388-3

Lata współczesne. Anna, młoda, atrakcyjna absolwentka filologii włoskiej rozpoczyna pracę w zagranicznej firmie jako tłumaczka i sekretarka. Pozornie wszystko wygląda normalnie jednak rzeczywistość jest całkiem inna, a to za sprawą prezesa, który oczekuje od niej o wiele więcej niż wynika to z jej zakresu obowiązków. Jego propozycje nie zawsze są moralne i często dochodzi między nimi do dwuznacznych sytuacji i konfliktów. Anna stara się jak może lecz i tak po dwóch latach traci pracę. Tym razem znalezienie nowego zajęcia nie jest proste. Pozbawiona środków do życia, na garnuszku rodziców i tak ledwo wiążących koniec z końcem, poszukuje czegokolwiek, aby tylko zarobić i podreperować domowy budżet. Z pomocą przychodzi jej sąsiadka Jola, zadbana i elegancka trzydziestolatka. W tajemnicy zdradza jej swoje zajęcie i składa propozycję współpracy tłumacząc, że to jedyny sposób w jaki może jej pomóc. Zdesperowana Anna tylko na chwilę postanawia skorzystać z jej oferty i takim sposobem wkracza w świat ekskluzywnych prostytutek. Okłamując matkę i przyjaciół rozpoczyna podwójne życie pomiędzy biednym domem a bogatym światem biznesu, życie pełne barw i nie pozbawione problemów. Jej zamiar tylko chwilowego dorobienia i poszukania normalnej pracy, ciągle przesuwa się na plan dalszy. Zerwanie z nowym zajęciem w nocnym barze okazuje się o wiele trudniejsze niż to wcześniej zakładała.

Kup książkę